Městský park
Trasa: Od Holuba k Malichovi
Založení Městského parku ve Smetanově ulici inicioval kupec František Holub st., který svůj návrh přednesl 26. března 1883 na valné hromadě Občanské záložny. Valná hromada návrh přijala a na jeho realizaci poskytla 873 zlatých. A tak se místo na okraji města, kde dříve bývala bažantnice, vinice, cikánské tábořiště a nakonec cihelna, začalo měnit v malebný kout přírody parkové úpravy.
Návrh a realizace
Plán parku navrhl holický rodák, učitel a zahradník na Hospodářské škole v Chrudimi František Vohralík. Stromy a keře věnoval Josef Horák z lesní správy v Poběžovicích a další část sadby město obdrželo z velkostatku ve Vysokém Chvojně. Velký podíl na založení parku patří také zdejšímu vinárníkovi Josefu Lohniskému, členu Okrašlovacího spolku v Holicích, výboru Občanské záložny a spoluzakladateli divadelního spolku Klicpera.
Riegrovy sady
V roce 1903 dostal park název Riegrovy sady, a sice po významném českém politikovi Františku Ladislavu Riegrovi, Vůdci národa, který právě na začátku března toho roku zemřel a kterému město 24. března 1861 udělilo čestné občanství.
Zoologická zahrada v parku
V povědomí obyvatel města žijí až do dnešních dnů vzpomínky na malou zoologickou zahradu. Myšlenka založit ji dětem právě v Riegrových sadech vznikla 14. ledna 1937 mezi členy stolní společnosti hostince Na Špici. Hned následující den tito nadšenci utvořili spolek Klub přátel mývalů (později přejmenován na ZOO společnost pro chov mývalů v Holicích) s cílem zřídit chov medvídků mývalů a celkově park zvelebit. V únoru spolek zakoupil párek medvídků Pepíka a Mici, za čas přibyla Šášenka. Členové spolku pak v dalších klecích chovali také veverky a několik druhů ptactva. Ošetřovatelem i hlídačem současně se stal malíř pokojů Miloslav Borovec. Na jedné z klecí byla umístěna pokladnička na dobrovolné příspěvky na potravu. Medvídkové však strádali především nedostatkem vody, jejíž zdroj v parku chyběl. Přesto zoologický koutek přežil rok 1945.